Saldus bērni min Tērvetes takas

“Mēness aptieka” vasaras izskaņā sagādāja lielisku dāvanu – Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” Ģimenes atbalsta dienas centrs saņēma ziedojumu, kas 27 bērniem deva iespēju doties ekskursijā uz Tērvetes dabas parku.

Pirmais pieturas punkts – tur pat Saldū. Ar lielu interesi bērni ciemojās “Mēness aptiekā”, kur farmaceite saistoši pastāstīja par to, kā farmaceits var palīdzēt saglabāt veselību, kādēļ nepieciešamas zāles, kā aptiekā izvietotas preces un daudz citu interesantu faktu par aptiekas darbu. Sociālajām pedagoģēm, kuras bērnus pavadīja, farmaceite izmērīja asinsspiedienu un arī mērījuma rezultāti izrādījās laba sarunas tēma. Par atmiņu no nelielā ceļojuma farmācijas pasaulē bērni saņēma pildspalvas un atstarotājus, kas noderēs skolas gaitās, kā arī kompaktdiskus ar pasaku ierakstiem.

Tālāk ceļš aizveda uz Tērvetes dabas parku, kurā gide pavadīja bērnu grupu visu parka apmeklējuma laiku. Aptuveni 10 kilometru garo pastaigas maršrutu aizraujošu padarīja šķēršļu joslas ceļa malās. Bērni uzkāpa skatu tornī, sastapa pasaku princesi, kura bija pazaudējusi savu princi un centās to atrast starp Saldus puikām, meitenēm bija iespēja pielaikot princešu kurpes ar milzīgu platformu. Ceļā gadījās arī ragana, kura cienāja ar šokolādes bumbiņām, tiesa dēvējot tās par zaķu mežā atstātām veltēm, kas bērnus uzjautrināja. Lielajā rotaļu laukumā ceļotāji izstaigāja labirintu un dažādus tiltus, tikās ar Cūkmenu, kurš atgādināja par to, kādēļ nedrīkst piemēslot dabu. Pēc notikumiem un iespaidiem bagātās pastaigas sākumpunktā bērni atgriezās ar Tērvetes dabas parka īpašo vilcienu. Ekskursijas noslēgumā – mini zoodārza un tauriņu mājas apmeklējums, kas sagādāja pārsteigumu, jo tik lielus un skaistus tauriņus daudziem iepriekš nebija laimējies redzēt.

       

Interesantākam mājupceļam noderēja par “Mēness aptiekas” ziedojumu iegādā aizraujošā spēle “5 sekundes”, kas trenē atmiņu un reakcijas ātrumu, jo piecās sekundēs katram jāatbild uz kādu jautājumu, nosaucot, piemēram, trīs augļus, kuru pirmais burts ir A.

Gan bērniem, gan pedagogiem bija gandarījums par saturīgi pavadītu dienu un brīnišķīgām atvadām no vasaras. Visspilgtāk atmiņā palika “Mēness aptiekas” apmeklējums, Tērvetē satiktā ragana un princese, ielīksmoja nelielās dāvaniņas, ko bērni saņēma, bet vislielākais ieguvums – kopā būšanas prieks.

Informāciju sagatavoja  Zanda Jankevica, redaktore