Profesionālā sociālā darba attīstīšana pašvaldībās

Saldus novada pašvaldība ir iesaistījusies  ESF Projekta nr. 9.2.1.1/15/I/001 “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” īstenotajos pilotprojektos – “Ģimenes asistenta pakalpojuma aprobēšana”, (īstenošanas laiks 02.11.2020. – 31.10.2023.),  un “Metodika sociālajam darbam ar jauniešiem” aprobēšanas pilotprojektā (īstenošanas laiks 01.06.2022. – 30.11.2022.).

Ģimenes asistenta pakalpojums ir pakalpojums personai vai ģimenei, kuru spējas sociāli funkcionēt un iekļauties sabiedrībā, dažādu sociālu, garīgu, fizisku traucējumu dēļ, ir apgrūtinātas. Tādējādi pakalpojuma mērķis ir uzlabot klienta (personas/ ģimenes), kurš saņem pakalpojumu, spējas sociāli funkcionēt, un risināt savas sociālās vajadzības, proti, atrast darbu, kārtot sadzīvi, rūpēties par savu mājokli, ģimenes locekļiem, savu un ģimenes locekļu veselību, kā rezultātā uzlabotos gan personas, gan viņa ģimenes locekļu dzīves kvalitāte un spēja iekļauties sabiedrībā. Pakalpojuma ietvaros tiek veicināta sociālo prasmju apguve, pilnveide un apgūto prasmju nostiprināšana, nodrošinot individuālu konsultatīvu, praktisku, izglītojošu, asistējošu un emocionālu atbalstu dzīvesvietā un sociālajā vidē.

Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās | Facebook

Saldus novada sociālās darbinieces apgūst mācību programmu

2022.gada jūnijā sešas sociālās darbinieces darbā ar ģimenēm ar bērniem  ieguva apliecību par veiksmīgi apgūtu mācību programmu “Sociālais darbs ar ģimenēm ar bērniem”. Programma tika īstenota Labklājības ministrijas ESF projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībā” ietvaros. Programmas mērķis – nodrošināt pilsētu un novadu sociālo dienestu sociālos darbiniekus ar atbilstošu metodiku sociālajam darbam ģimenēm ar bērniem, tādējādi veicināt sociālā darba ģimenēm ar bērniem kvalitātes uzlabošanos. Viena no “Sociālā dienesta” sociālajām darbiniecēm šajās apmācībās debitēja kā  mācībspēks. Daloties savā pieredzē, sniedzot praktiskus padomus, kā  jauno konceptu ieviest ikdienas darbā ar  ģimeni. Metodikas ietvaros tika apgūtas tādas mācību tēmas, kā daudzpakāpju ģimeņu izvērtēšana, uz ģimeni vērsta pieeja gadījuma vadīšanā, sadarbība ar ģimeni un sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kā arī ģimenes sapulces vadīšana. Iegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas jau šobrīd tiek aktīvi pielietotas, lai veicinātu  mūsu sadarbību ar ģimenēm. Mēs strādājam uz individuālām ģimenes vajadzībām. Mūsu prioritāte ir sniegt ģimenei nepieciešamo palīdzību, nodrošinot sociālā atbalsta pieejamību katrai ģimenei, kura nonākusi zināmās dzīves grūtībās. Mēs esam gatavi iesaistīties, lai veicinātu un atjaunotu ģimenes spēju sociāli funkcionēt, kā arī lai radītu šai patstāvībai labvēlīgus apstākļus.